Festival Animánie
14. - 17. listopadu 2024
Moving Station
Plzeň

19. ročník Festivalu Animánie

mezinárodní soutěže filmů a her tvůrců do 26 let

14. - 17. listopadu 2024

v Moving Station v Plzni

soutěž o ceny, kino, animační dílny, vzdělávací program

Call for Entries!

03.04.2024

Call for Entries!

Otevíráme přihlašování do filmové soutěže Festivalu Animánie 2024! Své filmy nám můžete hlásit prostřednictvím platformy FilmFreeway až do 1.září 2024.

Tradičně se soutěží ve věkových kategoriích MINI (do 13 let), MIDI (14-19 let) a MAXI (do 26 let).

A kdo si s angličtinou neporadí, ten může vyčkat na náš přihlašovací formulář zde na webu, jak jste zvyklí.

Těšíme se na vaše příspěvky!

Animánie bude na Šumavě

11.01.2024

Animánie bude na Šumavě

Animánie na Šumavě je první ročník festivalu animace a animovaného filmu pro děti, dospívající i dospělé v Sušici, který vychází z již léty ověřeného Festivalu Animánie v Plzni. Přijďte vyzkoušet kouzlo animace a vytvořte si vlastní film dle svého scénáře, zhlédněte řadu animovaných filmů od dětských i dospělých tvůrců a nechte se inspirovat světem fantazie v game zóně, kde se pokusíme představit videohry jako další uměleckou formu. Více informací na: https://www.kulturasusice.cz/animanie-na-sumave/

Soutěž

Soutěž
Mezinárodní Festival Animánie je největší a nejstarší soutěžní přehlídkou audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let. Do soutěže se tradičně hlásí krátké animované snímky z celého světa, z několika stovek přihlášených jich dramaturgická rada vybere celkem 120. Vybrané animované filmy se utkají ve třech kategoriích podle věku svých tvůrců: MINI (pro tvůrce do 13 let), MIDI (14 - 19 let) a MAXI (20 - 26 let). O vítězích rozhodne mezinárodní porota, která v jednotlivých kategoriích udělí festivalové ceny Animáničky a také Cenu Honzy Příhody jako poctu bývalému dlouholetému řediteli festivalu.

Poměrně nově pořádá Festival Animánie i přehlídku her mladých tvůrců.