O festivalu

O festivalu

Festival Animánie si pro oslavu plnoletosti vybere souhru světla a tmy

Festival Animánie oslaví v listopadu plnoletost! Již poosmnácté vás budeme bavit v prostorách Moving Station v Plzni, kde uspořádáme mezinárodní přehlídku audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let, a to ve dnech 16. - 19. listopadu.

Ušli jsme s festivalem za oněch 18 let nemalou cestu. Z malé domácí soutěže se stala mezinárodní, přidali jsme herní sekci, a dnes již pro vás pořádáme i herní soutěž. S každým ročníkem roste nejen festival, ale i vy, naše publikum - a my se nemůžeme dočkat, až vás seznámíme s připravovaným programem.

Opět se můžete těšit na 150 čerstvých soutěžních filmů od dětí a mladých tvůrců z celého světa, animované filmové novinky i archivní lahůdky. Tradičně nebude chybět nálož animačních dílen pod vedením profesionálů ani oblíbená game zóna s nejnovějšími tituly herních tvůrců. Na své si přijdou i pedagogové a jedinci bažící po filmovém vzdělávání, kteří se chtějí inspirovat a přiučit od profesionálních filmařů.

Vybrat pro jubilejní osmnáctý ročník téma, které by promlouvalo jak k dětem, tak k dospělým, nebylo snadné. Rozhodli jsme se plnoletost oslavit nostalgickou vzpomínkou, která pojí mnohé z nás. Taky jste se jako děti báli tmy? A pak zjistili, že ve tmě vše jen vypadá trochu strašidelněji, než na světle? Právě o symbióze světla a tmy bude náš listopadový festival. O delikátní souhře dvou stran mince, kdy jedna bez druhé by nemohla existovat. O fantastických výpravách do tmy, kde své strachy konfrontujeme. A o radosti našeho vnitřního dítěte, když strach ze tmy překonáme a vystřídá jej životodárné světlo.

V duchu tématu VEN ZE TMY se ponese celý festival, jehož program budeme postupně zveřejňovat v průběhu září a října. Sledujte naše sociální sítě a web nebo se přihlašte k odběru newsletteru, ať vám nic neunikne!

Festival pořádá spolek Animánie, který se zabývá filmovou a audiovizuální výchovou celoročně. V průběhu roku pořádáme workshopy, programy a semináře pro děti, studenty, pedagogy i ostatní zájemce o film. I v rámci festivalu se uskuteční semináře zaměřené na filmovou a audiovizuální výchovu, které jsou určené především pedagogům a zájemcům o obor. Zabývat se budou třeba chystanými novinkami nebo stavem výuky filmu na českých školách.