O festivalu

Jsme Animánie. Již sedmnáct let zajišťujeme celoroční audiovizuální výchovu dětí a mládeže. Každoročně je vrcholem naší práce MEZINÁRODNÍ FESTIVAL AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBY pro tvůrce do 26 let, kterého se účastní soutěžící z celého světa. Během čtyřdenního festivalu nabízíme přes 150 krátkých filmů, filmové novinky pro celou rodinu, animační dílny pod vedením našich zkušených lektorů, a velké zastoupení u nás mají i hry.

Letos již posedmnácté se můžete setkat s nadšenými tvůrci animovaných filmů, pedagogy a fanoušky animace na čtyřdenním mezinárodním festivalu audiovizuální tvorby tvůrců do 26 let. I letos Festival Animánie proběhne v prostorách kulturního centra Moving Station v Plzni, a to ve dnech 16. - 19. listopadu.

Letošním tématem je „filmová laboratoř“, na návštěvníky čekají projekce inspirativních novinek i klasiky, přehlídka krátkých soutěžních snímků tvůrců do 26 let, nabídka animačních dílen nebo zóna počítačových her. 

Festival Animánie je především soutěž dětí a mladých tvůrců animovaných filmů do 26 let. Na sto padesát krátkých animovaných snímků z celého světa se promítá v blocích podle jednotlivých kategorií a vstup na ně je zdarma. Vítězové, které určí mezinárodní porota, převezmou na Slavnostním zakončení v sobotu 19. 11. festivalové ceny Animáničky.  Festival pořádá spolek Animánie, který se zabývá filmovou a audiovizuální výchovou celoročně. V průběhu roku pořádá workshopy, programy a semináře pro děti, studenty, pedagogy i ostatní zájemce o film. I v rámci festivalu se uskuteční semináře zaměřené na filmovou a audiovizuální výchovu, které jsou určené především pedagogům a zájemcům o obor. Zabývat se budou třeba chystanými novinkami nebo stavem výuky filmu na českých školách.

Pro mladé animátory i veřejnost jsou určeny projekce celovečerních filmů.

Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě GoOut, nebo na místě. Vstupné na projekce je 110 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 220 a děti do 5 let mají vstup zdarma.

Volně přístupné jsou animátorské dílny a polepšovny, ve kterých si zájemci mohou vyzkoušet taje a triky filmové animace pod vedením zkušených lektorů. 

Animánie zve i na setkání s předním českým tvůrcem Jiřím Bartou či unikátní kolekci animovaných filmů Jiřího Brdečky, na kterého bude vzpomínat jeho dcera Tereza Brdečková. Chybět nebudou ani tradiční Ozvěny Anifilmu. 

Animánie z.s.

Adresa

Animánie z.s.

Moving Station

Koperníkova 56

Jižní Předměstí

301 00 Plzeň

Fakturační údaje

Animánie z.s.

IČO: 02157306

Úslavská 437/9

Východní Předměstí

326 00 Plzeň

InstagramInstagramInstagram

Lenka Fránová

ředitelka festivalu

franova@animanie.cz

+420 607 859 924

Alena Čadová

produkční

cadova@animanie.cz

+420 739 983 722‬

Daniela Vítová

PR koordinátorka

vitova@animanie.cz

+420 603 736 159

Jakub Hora

předseda spolku Animánie

hora@animanie.cz

+420 737 121 302