Soutěžní přehlídka

Mezinárodní Festival Animánie je největší a nejstarší soutěžní přehlídkou audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let. Do soutěže se tradičně hlásí krátké animované snímky z celého světa, z několika stovek přihlášených jich dramaturgická rada vybere celkem 150. Vybrané animované filmy se utkají ve třech kategoriích podle věku svých tvůrců: MINI (pro tvůrce do 13 let), MIDI (14-19 let) a MAXI (20-26 let). O vítězích rozhodne mezinárodní porota, která v jednotlivých kategoriích udělí festivalové ceny Animáničky a také mimořádnou Cenu Honzy Příhody jako poctu bývalému dlouholetému řediteli festivalu.

Soutěžní přehlídka

Porota

Radek Beran

Radek Beran

Loutky a kreslené postavičky v animovaných filmech a v loutkových televizních večerníčcích ho fascinovaly už v dětství. Vystudoval KALD DAMU a v roce 1991 stál u založení souboru Buchty a loutky v Chebu. Tento soubor se během let stává nedílnou součástí české loutkářské scény. Své zalíbení v loutkových filmech začal rozvíjet od druhé poloviny 90. let, kdy spolupracoval na projektu Gumáci. Jako loutkoherec či herec spolupracoval na filmech Pinocchiova dobrodružství (1996), Caleidoscop (1996), Uspavač (1997) či Hodina staroroční (1997. Jako loutkoherec se podílel také na natáčení celovečerního loutkového filmu dánského režiséra Anderse Rønnow-Klarlunda Strings v ateliérech Zentropa Larse von Triera v Kodani (2003) a v roce 2009 na českém loutkovém filmu režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací (2010). Prvním filmem, který Beran natočil s kolegy z Buchet a loutek coby režisér, byli Chcípáci (2006). V roce 2015 představil úspěšně svůj první celovečerní loutkový film Malý pán. Připravuje pokračování svého celovečerního debutu Malý pán 2 a animovanou verzi filmového hitu Pyšná princezna.

Anna Mastníková

Anna Mastníková

Ilustrátorka a animátorka zaměřující se především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček. Jako lektorka společnosti Ultrafun.eu vede workshopy klasické animace pro děti i dospělé. Podle svých kreseb tvoří brože pod značkou Stellion. Když je správné postavení hvězd vůči vesmíru, stává se neúnavnou tanečnicí pod jakoukoliv svítící disko koulí v rytmu klasického disca či čehokoliv skočného. V poslední době je pro ni velkým tématem voda. Není přebornicí v plavání, za to se ale umí náramně koupat. Koupat a kochat kolem… hlavně nad ostatními spolukoupajícími, a tudíž zde bere inspiraci pro svoje zákresky mořských pann, sirén, námořníků a vůbec všech těch fešných těl. Lidé a jejich vzájemné vztahy jsou totiž středobodem jejího soukromého pátrání po nesmrtelnosti chrousta.

Stef Deneer

Stef Deneer

Stef Deneer je animátor, ilustrátor a zakladatel REKKER, studia animovaných filmů pro děti a mládež se sídlem v Belgii. Již více než 15 let dohlíží na animované projekty pro mládež a převádí jejich bláznivé nápady do stop motion filmů, které se líbí širokému publiku a získaly několik mezinárodních ocenění a uznání. Stef je také autorem interaktivních instalací, kterými studio REKKER seznamuje děti s animovaným filmem na akcích a filmových festivalech.

Animánie z.s.

Adresa

Animánie z.s.

Moving Station

Koperníkova 56

Jižní Předměstí

301 00 Plzeň

Fakturační údaje

Animánie z.s.

IČO: 02157306

Úslavská 437/9

Východní Předměstí

326 00 Plzeň

InstagramInstagramInstagram

Lenka Fránová

ředitelka festivalu

franova@animanie.cz

+420 607 859 924

Alena Čadová

produkční

cadova@animanie.cz

+420 739 983 722‬

Daniela Vítová

PR koordinátorka

vitova@animanie.cz

+420 603 736 159

Jakub Hora

předseda spolku Animánie

hora@animanie.cz

+420 737 121 302