O nás

Již 16. rokem se setkáváme s nadšenými tvůrci animovaných filmů, pedagogy a fanoušky animace na čtyřdenním mezinárodním festivalu animované tvorby tvůrců do 26 let. I letos se s vámi všemi rádi potkáme v prostorách Moving Station v Plzni.

Téma letošního festivalu NA CESTĚ bude představeno ve stejnojmenné programové kategorii, která nabídne řadu novinek. Těšit se můžete například na oceňovaný a velmi dobře přijímaný film Moje slunce Mad, či premiéru filmu Přes hranici, jehož spoluautorkou je scenáristka, ilustrátorka a animátorka Lucie Sunková. Dětské publikum jistě upoutá snímek Myši patří do nebe či Barevný sen, a na své si přijdou i filmoví fajnšmekři, pro které v sekci Na cestě uvedeme kultovku Lola běží o život, kterou běžně na plátně neuvidíte, či Cestu do pravěku Karla Zemana v restaurované verzi a s anglickými titulky.

Soutěžní filmy jednotlivců i školních kolektivů tradičně představíme v československých a zahraničních kategoriích. Celkem vám nabídneme na 150 krátkých filmů od tvůrců z rekordních 33 zemí. Komu by nálož krátkých filmů nestačila, pro ty navíc promítneme pásmo všech filmů oceněných na letošním Anifilmu, a k tomu ještě dvě pásma filmů z výstavy Animace 70 – sedm desetiletí animace na UMPRUM.

Kromě filmových projekcí nabídne letošní program i animační dílny vedené profesionály a zkušenými lektory, besedy s porotou v neformálním prostředí pro tvůrce i diváky, a herní sekci.

Po celou dobu festivalu vám budou k dispozici naše festivalové noviny plné rozhovorů a filmových i herních tipů.