Aktuality

Vyhlášení vítězů Festivalu Animánie 2021

Čestná uznání

MINI INT

Člověk – Juraj Škovrlj, Niko Karaula, Dorotea Bukvić, FKVK Zaprešić, Chorvatsko

Žralok a velryba – 15 dětí 5-10 let, Yakutina Alexandra (lektor), Rusko

Superhrdinovo super dobrodružství – kolektiv dětí, Narodno sveuciliste Dubrava, Chorvatsko

MINI CZ/SK

Týnino dobrodružství – Tým autorů pod vedením Aleksandry Griz, ULTRAFUN ve spol. se Sladovnou Písek

Příběh z lesa – Jáchym Olejníček, Martin Chvíla, Studio Okamžik

MIDI INT

Kvadratura kola – Konstancja Taraszka, Polsko

Netečnost – Jakub Krzyszpin, Polsko

MIDI CZ/SK

Anička – Tereza Lukášová, Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu Plzeň

Baltazar – Lukáš Novotný, František Hugo Kroček, Valentina Richterová, Michal Starý, Aeroškola

MAXI INT

Sada pro výrobu myši – Ivan Khanzhin, Vasilisa Makshakova, Anna Isakova, Rusko

Rudá země – Michael Kenny, Tonia Ciccone, Brittany Holmes, Swinburne University Film and Animation, Austrálie

Zkáza růžový rozkoše – Maja Kjellstad Aanonsen, Norsko

MAXI CZ/SK

Rubikova kostka – Ramanava Krystsina, FDULS

Budu tvou hračkou – Jan Piskač, FDULS

Cena diváků

Žralok a velryba – 15 dětí 5-10 let, Yakutina Alexandra (lektor), Rusko

Čestné uznání studentské poroty

Přilít do ohně – Michelle Hao, Fawn Chan, Emily Xu, Eido Hayashi, YoungHak Jang, Jisoo Kim, Subin Jang, Catherine Ivanhoff, Georgia Kavanaugh, Starlyn Lu, Aroona Khiani, Daniel Blake, Kanada

Cena studentské poroty

Vlna života – Ondřej Nový, Česko

Cena dětské poroty

Neznámé chapadlo – Josef Barták, Sebastian Richter, Marína Víchová, Majda Doležalová, Aeroškola, Česko

Vítězné filmy

MINI CZ/SK

Ledňáček – Tým autorů pod vedením Lou Sanitrákové, ULTRAFUN ve spol. se Sladovnou Písek

Přepadení – Prokop Hůla, Kašpar Hůla, Jonáš Sedlák, Kristof Heneberk, Aeroškola

MINI INT

Těžká výprava! – žáci 4. třídy ZŠ Zavelberg, St Agatha Berchem, REKKER ANIMATION STUDIO, Belgie

Uvnitř školy o světě přemýšlím – žáci 4.třídy ZŠ Padreho América, Portugalsko

Kovář Kuday Bakhsy – děti 8 – 10 let z workshopu na Mezinárodním filmovém festivalu Yakut, lektoři Polina Chernyavskaya & Anton Afanasiev, Rusko

MIDI CZ/SK

Roboti – Ondřej Brýna, Česko

MIDI INT

Papírová architektura, bublina snů – kolektiv dětí 13 – 16 let, Animation Studio DA, Rusko

Okamžiky – Piotr Kaźmierczak, Polsko

MAXI CZ/SK

Hodina divná – Michaela Dušková, FDULS

MAXI INT

Suspension Prima – Georgs Harijs Āva, Lotyšsko

Zpět