Příznivci sci-fi jsou patrně jediní, kteří se v současné chvíli cítí jako ryba ve vodě. Ale ani my z Animánie se nevzdáváme a stěhujeme festival dočasně do Matrixu.

Bude nám hodně chybět potkávání, klábosení i chichotání a potlesk v kině, pevně ale doufáme, že se s námi letos i tak propojíte. Během čtyř festivalových dní budete máte jedinečnou příležitost zhlédnout online bloky soutěžních filmů, na dálku se účastnit workshopů, užít si gameplay a vychutnat si další prezentace. Dobrá zpráva je, že celý program je zdarma.

A jdeme na to pěkně „Pozpátku“, zcela v duchu letošního tématu. Začneme slavnostním zakončením a předáme Animáničky, promítneme soutěžní bloky a nabídneme veškerý program. A v neděli budeme končit slavnostním zahájením.

Je to hodně postavené na hlavu, ale těšíme se moc!

Jak se naladit:

Letošní festivalový program můžete sledovat online z bezpečí svého domova. Po všechny čtyři festivalové dny jsou pro vás připraveny dva vysílací kanály. Na A TV1 proběhne soutěž, workshopy a ceremoniály, A TV2 je pak celý zasvěcen letošní novince – počítačovým hrám.

Ani letos nebudete ochuzeni o možnost si naživo popovídat s našimi porotci. Připravili jsme pro vás virtuální místnost, na kterou se můžete v sobotu od 18:30 do 19:30 připojit zde. Chce to jen připojení k internetu, kameru a mikrofon.  K dispozici Vám bude Jaroslav Vančát, Lou Sanitráková a Miki Kirschner. Těšíme se na Vás!

Součástí letošního Festivalu Animánie je i videotéka pro registrované účastníky festivalu. Zde jsou k vidění všechny soutěžní filmy, a také již odpromítané workshopy a doprovodný program. 

Registrace je možná na webové stránce www.registrace.festival-animanie.cz. Po vyplnění formuláře je třeba počkat na schválení. Musíme jej dělat individuálně, buťte tedy trpěliví. Následně Vám bude do emailové schránky odeslán link na přihlášení do videotéky. Doporučujeme tedy registraci provést s předstihem. Registrace je zdarma.

Pokud Vám email po registraci nepřijde, navštivte link media.festival-animanie.cz/video. Vaše přihlašovací údaje jsou stejné, jako do registrace.
Např: pro email karel@seznam.cz, je Váš login karel. Heslo je stejné, jako v registraci.

Všichni, kdo se již v letošním roce registrovali (například při přihlašování filmů do soutěže), mají automatický přístup do videotéky.

Všechny Ani-noviny a festivalové newslettery online zde!